درباره سایت

دوستان عزیزتر از جان؛ به پاس حرمت قلم و اندیشه، در صورت کپی مطالب، منبع آن را نیز ذکر کنید. به علت مشغلهء کاری ممکن است تاخیری ناخواسته در به روز رسانی و ارسال پاسخ سوالات دوستان به وجود آید که از همه شما عزیزان پوزش می طلبم!

چنانچه مطلبی بدون ذکر منبع در این وبلاگ درج شده است به ما متذکر شوید تا نسبت به آن اقدام نماییم...

کانال تلگرام دریانوردان ایران:
https://T.me/Seatime

وب سایت دریانوردان ایرانی:
http://seatime.ir

نویسندگان

شبکه های اجتماعی

استخدامی کشتیرانی جمهوری اسلامی

معرفی رشته ها دریــانــوردان

برای اطلاعات بیشتر دیپلمه های ریاضی فیزیگ و تجربی به کانال تلگرام دریانوردان بپیوندید.

Http://telegram.me/saveourseafarersکانال خبری دریانوردان:
آگهی بورسیه:
دیپلمه های‌ ریاضی فیزیك و تجربی

كشتیرانی جمهوری اسلامی ایران به منظور تامین نیروی انسانی مورد نیاز جهت اشتغال در كشتی‌های ناوگان كشتیرانی ج.ا.ا. به عنوان افسر دریایی از بین دیپلمه های دارای مدرک پیش دانشگاهی در یکی از رشته های ریاضی فیزیك / علوم تجربی با شرایط ذیل دانشجو می‌پذیرد.
مدت ثبت نام : از1395/07/04 لغایت 1395/07/25 بمدت 21 روز

1- شرایط عمومی :
1-1- تابعیت كشور جمهوری اسلامی ایران.
2-1- جنسیت : مذكر
3-1- متدین به دین مبین اسلام یا یكی از ادیان پذیرفته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.
4-1- عدم اعتیاد به مواد مخدر طبق تایید مراجع ذیصلاح
5-1- عدم اشتهار به فساد و تجاهر به فسق.
6-1- نداشتن سوء‌ پیشینه به تایید مراجع ذیربط.
7-1- دید چشم 10/10 (بدون عینك) و نداشتن كور رنگی
8-1- حداقل قد 170 سانتیمتر
9-1- فقط افرادی میتوانند ثبت نام كنند كه:
- دوره خدمت نظام وظیفه را انجام نداده اند (مشمولین وظیفه بدون مهر غیبت)
- افرادی كه در سال1395 ( تا زمان ثبت نام) دوره پیش دانشگاهی را تمام کرده و حداقل تا پایان سال از معافیت تحصیلی برخوردار هستند.
- افرادی که بواسطه قبولی در دانشگاه طی سال 1394 یا 1395 از معافیت تحصیلی برخوردار هستند.
- توجه: ((((( افراد با معافیت تحصیلی پس از مراجعه به دفاتر پلیس +10، آخرین وضعیت نظام وظیفه خود را دریافت نمایند و در مراحل بعدی جهت ارائه به مسئولین به همراه داشته باشند و بر اساس برگه استعلام باید در ردیف 10 صفحه ثبت نام و مقابل عبارت "" تا تاریخ "" زمان تقریبی پایان اتمام معافیت تحصیلی را وارد نمایند.)))))
نكته مهم : (( افراد دارای معافیت( بجز معافیت تحصیلی) / كارت پایان خدمت و.... در این مرحله، اجازه ثبت نام ندارند . ))

· در شرایط مساوی اولویت با ایثارگران و خانواده معظم شهدا و مفقودین میباشد


2-شرایط اختصاصی :
1-2- داشتن مدرك پیش دانشگاهی ( پایان تحصیلات كامل دبیرستانی) در رشته ریاضی فیزیك یا تجربی به تایید مراجع ذیصلاح.
2-2- حداقل نمره 14 معدل كل دیپلم
3-2- متولدین 1373/10/30 و بعد
4-2- شركت در آزمون كنكور سال 1394 یا 1395 (نمره كل كنكور بدون اعمال سهمیه مورد نظر میباشد).
**((( افرادی در سال 1392 یا 1393 در کنکور شرکت کرده اند و در شرایط حاضر دانشجو میباشند یا افرادی که تابحال در کنکور شرکت نکرده اند به ترتیب عدد 2000000 (دو میلیون) یا 3000000 (سه میلیون) یا 1000000 ( یک میلیون) را در قسمت رتبه کشوری سال 1395 ثبت نموده و تصویر شناسنامه را مجددا بجای تصویر کارنامه کنکور ارسال نمایند.)))
5-2- موفقیت درآزمون زبان انگلیسی و مصاحبه‌های علمی و عقیدتی.
6-2 - داشتن تندرستی و سلامت كامل جسمانی و روانی به تایید واحد درمانی كشتیرانی ج.ا.ا

3- نحوه جذب :
1-3- از فارغ‌التحصیلان به ترتیب اولویتهای مصوب کشتیرانی دعوت و پس از طی مراحل معاینات اولیه پزشكی ، مصاحبه ، معاینات پزشكی كلی و گزینش افراد مورد نیاز انتخاب می‌گردند. كشتیرانی در قبول و یا رد افراد مختار می‌باشد.
2-3- داوطلبین محترم مبلغ 150،000 ریال به شماره حساب 207117595 بانك تجارت شعبه ونوس كیش ، كد 2070 بنام " شركت تامین نیروی انسانی خطوط كشتیرانی كیش " واریز و مشخصات فیش را در سیستم ثبت نام ، درج نمایند.
3-3- داوطلبین اطلاعات مورد نیاز سایت ثبت نام را بطور كامل وارد نموده و پس از تایید نهایی كد رهگیری که توسط سیستم ارائه میشود را جهت اقدامات بعدی نزد خود محفوظ خواهند داشت ( عدم دریافت کد رهگیری به منزله عدم ثبت نام می باشد).
4-3- داوطلبین از روشهای مختلف مانند برگزاری جلسه توجیهی ، نمایش فیلم و سخنرانی و نظایر آن در حد امكان با مشاغل دریایی و سایر مسائل مرتبط آشنا می‌گردند.
5-3- داوطلبین جهت انجام معاینات اولیه پزشكی توسط امور آموزش به واحد درمانی كشتیرانی ج.ا.ا معرفی و از قبول شدگان جهت انجام مصاحبه تخصصی دعوت بعمل خواهد آمد
6-3- پذیرفته شدگان مصاحبه تخصصی جهت تشكیل پرونده و طی مراحل معاینات پزشكی كامل و گزینش به امور كاركنان كشتیرانی ج.ا.ا معرفی خواهند شد.
7-3- اسامی پذیرفته شدگان نهایی از طریق سایت اعلام می‌گردد.
تبصره- متقاضیان موظفند پس از اگاهی رسمی از قبولی نهایی ، حداكثر ظرف مدت 20 روز نسبت به سپردن تعهدات و ضمانت‌های لازم اقدام نماید در غیر این صورت منصرف محسوب و از لیست ذخیره به ترتیب اولویت دعوت بعمل خواهد آمد.
8-3- تعهدات و ضمانت‌های لازم در یكی از دفاتر اسناد رسمی توسط امور آموزش از فرد و ضامنین اخذ می‌گردد.

نحوه سپردن تعهدات پذیرفته شدگان :
پذیرفته شدگان مشمول میبایست ضمن سپردن 10 سال تعهد خدمت ، بابت تضمین اجرای تعهدات ، سند رسمی یك باب منزل مسكونی یا آپارتمان ( شش دانگ) را به ارزش 1200000000(یك میلیارد و دویست میلیون ) ریال

وضعیت وخیم دریانوردان ایرانی برای دسترسی به ساحل

معرفی رشته ها دریــانــوردان مقالات فارسی

درسترسی به ساحل یا #شورلیو که حق مسلم همه دریانوردان و خانواده های دریایی است اخیرا از سوی کشور چین نقض گردیده است . علاوه بر این مدت هاست که در بسیاری از کشورها برای ایرانیان قوانین سفت و سختی اجرا کرده اند که این امر برخلاف قوانین بین المللی دریانوردی و سازمان جهانی دریانوردی می باشد.

دریانوردان ایرانی و خانواده های همراه ایشان در بسیاری از کشورها به بهانه های مختلف از حق دسترسی به ساحل منع شده اند . اخیرا کشور چین نیز نشست G20 را دستاویز قرارداده تا از ورود دریانودان ایرانی به کشور خود جلوگیری کند و این درحالی است که در یک کشتی با چهار ملیت ایرانی , هندی , بنگلادشی و پاکستانی فقط اتباع هندی و بنگلادشیحق شورلیو یا دسترسی به ساحل را دارند . این مسأله نه تنها توهین بزرگی به همه ی ایرانیان خصوصا قشر دریانورد می باشد بلکه باعث سرخوردگی و سرافکندگی افسران و مهندسان باتجربه و غیور ایرانی در مقابل ملیت های دیگر میگردد .

چین که یکی از مشتریان اصلی نفت ایران است از سالها قبل هیچ قانون خاصی برای #شورلیو shore leave نداشته بود . اخیرا قوانینی را برای کشورهایی چون ایران و پاکستان وضع کرده که مانع از ورود پرسنل کشتی ها به بنادر چین میشود.

امیدواریم هرچه سریعتر تدابیری از سوی مسئولین امر اندیشیده شود تا علاوه بر حفظ حرمت دریانوردان و خانواده های دریایی , حرمت و هویت ملی ما ایرانیان نیز در بین کشورهای منطقه بیش از این لکه دار نگردد.


از طرف جمعی از دریانوردان غیور و زحمتکش ایرانی

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات